Rejestracja

Prelegenci

Maja Herman

Maja Herman

Firma: Polskie Towarzystwo Mediów Medycznych

Stanowisko: psychiatrka, prezes

Specjalistka psychiatrii, psychoterapeutka, specjalistka terapii środowiskowej, hipnoterapeutka, prezeska Polskiego Towarzystwa Mediów Medycznych, ekspertka w radzie do spraw zdrowia psychicznego przy Ministerstwie Zdrowia

Jest lekarką ze specjalizacją zakresu psychiatrii, w pracy zawodowej zajmuje się zarówno pacjentami dorosłymi jak i dziećmi i młodzieżą. Z psychiatrią jest związana już od 1998 r. doświadczenie zdobywała już od czasów liceum, gdy pracowała jaka wolontariuszka w Punkcie Pomocy Ofiarom Przemocy. Jako lekarka i psychoterapeutka zdobywała doświadczenie w Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia w Pruszkowie, gdzie pracowała w oddziałach dla pacjentów pierwszorazowych oraz ostro przejściowych na stanowisku zastępczyni ordynatora. Dodatkowo od 2007 do roku 2021 roku pracowała w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym w Klinice Psychiatrii oddziału fizjoterapii, wydziału nauk o zdrowie.

Jest wykładowczynią, prowadziła zajęcia w Szkole Psychoterapii Integratywnej z psychiatrii, szkoleniowczynią, organizatorką wielu konferencji w tym konferencji dla parlamentarzystów i parlamentarzystek „Pigułka wiedzy z EBM”.

Jest autorka i prowadzącą wielu szkoleń i webinariów dla firm i organizacji pozarządowych oraz państwowych. Od 2016 r. aktywnie uczestniczy w edukowaniu w mediach społecznościowych i dbaniu by przekaz medyczny jaki jest tworzony w mediach był zgodny z EBM, z tego też powodu jest założycielką i prezeską Polskiego Towarzystwa Mediów Medycznych, które statutowo ma dbać o jakoś przekazu medyków i medyczek w sieci.

Jest autorką i współautorką prac naukowych, artykułów naukowych, podręczników, książek, artykułów popularnonaukowych.

Od 4 lat zrzeszona w około społecznego projektu „O tym się nie mówi” filmu opisującego sytuację kobiet po pseudo wyroku trybunału z 20.10.2020 r., aktywnie działa na rzecz edukacji, medycyny, kobiet.

Tytuł specjalistki psychiatrii zdobyła w 2012 roku, również w tym roku zakończyła 4,5 letnie szkolenie z zakresu psychoterapii, na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.

W psychiatrii najlepiej czuje się w obszarze społecznym, zajmuje się sprawami związanymi z prawami reprodukcyjnymi od aborcji, po in vitro i ich wpływem na zdrowie psychiczne. W gabinecie zajmuje się pacjentami o 0-99lat.

Od 2024r. została powołana do rady ds. zdrowia psychicznego przy Ministerstwie Zdrowia, gdzie ma zamiar realnie wpłynąć na naprawę opieki psychiatrycznej w Polsce.

Weźmie udział w sesjach