Piotr Wróbel
zastępca redaktorki naczelnej, Rynek Zdrowia
Bierze udział w sesjach:
-
Efektywne zarządzanie placówkami medycznymi
Sprawne zarządzanie w ochronie zdrowia – jakie narzędzia i systemy mają dziś menedżerowie do dyspozycji? Jak efektywnie zarządzać ograniczonymi zasobami? Zarządzanie ryzykiem w placówkach medycznych. Zastosowanie rozwiązań teleinformatycznych. Organizacja i wykorzystanie przestrzeni w szpitalach.
-
Zdrowotny hyde park cz. III
Zdrowotny Hyde Park jest miejscem, gdzie przedstawiciele różnych środowisk związanych z ochroną zdrowia będą mogli pokazać swój pomysł na zmiany w systemie w formie krótkich prezentacji, wystąpień czy rozmów 1:1. Ponieważ będzie to scena otwarta, do jej współtworzenia zapraszamy naszych czytelników oraz partnerów.
Prezentacja (15’):
„Zasady podwyższania wynagrodzeń dla personelu niemedycznego od 1 lipca 2022 r. - na podstawie art. 5 ustawy z dnia 8 czerwca 2017 r. o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych”
Piotr Ciborski, ekspert prawa pracy, zastępca dyrektora naczelnego ds. personalnych, Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w GdańskuPrezentacja (10’):
„Doświadczenia osób starszych i bariery w korzystaniu ze zdrowia cyfrowego w Polsce.”
dr Magda Jaśkowska, prezes, Fundacja Cyfrowy PacjentPrezentacja (15’):
„Longevity’’
Karolina Brunet, Director, Precision Medicine and Biosamples, Astra Zeneca Pharma PolandRozmowa 1:1 (15’):
"Pogotowie, proszę czekać na ratowników medycznych”. Karetki bez lekarzy – czy pacjent może czuć się bezpiecznie?
dr hab. Klaudiusz Nadolny, prof. AŚ, kierownik, Katedra i Zakład Ratownictwa Medycznego, Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu, Akademia Śląska, dyrektor, Rejonowe Pogotowie Ratunkowe w Sosnowcu
Piotr Wróbel, zastępca redaktor naczelnej, magazyn Rynek Zdrowia -
-
Choroby cywilizacyjne
Choroby cywilizacyjne w praktyce lekarskiej. Z czym mierzą się medycy i pacjenci? Czy pacjenci mają świadomość wpływu stylu życia i profilaktyki na ryzyko wystąpienia choroby cywilizacyjnej? Na czym polega redukcja szkód w chorobach tytoniozależnych? Uciążliwe choroby cywilizacyjne – czy potrafimy minimalizować ich wpływ na jakość życia na przykładzie otyłości?