Forum Rynku Zdrowia Forum Rynku Zdrowia

Prelegenci

A B C D F G H J K L M N O P R S T W Z Ź
Maria Nowina Konopka

dr hab. Maria Nowina Konopka

prof. UJ, kierownik, Zakład Nowych Mediów, Instytut Dziennikarstwa, Mediów i Komunikacji Społecznej, Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Wykładowca Uniwersytetu Jagiellońskiego, autor książek i artykułów naukowych z zakresu: komunikacji medycznej (np. Komunikacja lekarz - pacjent. Teoria i praktyka (Uniwersytet Jagielloński, Kraków 2016) czy Komunikacja medyczna dla studentów i lekarzy, red. M. Nowina Konopka, W. Feleszko, Ł. Małecki, Medycyna Praktyczna, Kraków 2018), nowych mediów i technologii oraz zarządzania informacją.

Brała udział w projekcie badawczo-wdrożeniowym - Zespoły Szybkiego Reagowania (na zlecenie Centrum Monitorowania Jakości w Służbie Zdrowia 2016-2019 współtworząc procedury komunikacyjnych wdrażane w 25 szpitalach na terenie całej Polski. Obecnie pracuje przy projekcie badawczo - rozwojowym Telefoniczny automatyczny system obsługi pacjenta z automatycznym wywiadem medycznym oraz zajmuje się projektowaniem i konsultowaniem wdrożeń technologicznych opartych na sztucznej inteligencji w branży medycznej. 

Prelegent na kongresach i konferencjach medycznych, trener szkoleń z zakresu komunikacji medycznej oraz koordynator i wykładowca na międzywydziałowym kierunku Zarządzanie w ochronie zdrowia, realizowanym w ramach Uniwersytetu Jagiellońskiego.  

W sposób szczególny jej zainteresowania koncentrują się wokół zagadnień związanych z komunikacją medyczną, kwestią odpowiedzialnej sztucznej inteligencji adresowanej na rynek usług zdrowotnych oraz optymalizacją organizacji procesów w placówkach opieki zdrowotnej, w tym z perspektywy wykorzystania zasobów/danych w projektach AI. 

Bierze udział w sesjach:

  • Co dziś oznacza pacjentocentryzm?

    ZOBACZ WIĘCEJ PRELEGENCI
     

    Co dziś oznacza pacjentocentryzm?

    Co zrobić, by filozofia pacjentocentryzmu była realna do wdrożenia? Jak powinna wyglądać komunikacja na linii lekarz-pacjent? Holistyczne podejście do pacjenta

POWRÓT