Krzysztof Kopeć
prezes zarządu
Polski Związek Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego - Krajowi Producenci Leków
Krzysztof Kopeć, ekspert prawa w obszarze zdrowia, w szczególności refundacji leków, prawa i postępowania administracyjnego.
Prezes Polskiego Związku Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego-Krajowych Producentów Leków, wiceprezydent Konfederacji LEWIATAN, członek współtwórca i członek Rady Fundacji KOWAL, ekspert w zakresie zdrowia Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, członek zarządu Medicines for Europe zrzeszającego największych producentów leków generycznych i biologicznych równoważnych w Europie, członek Rady Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia.
Ekspert w obszarze refundacji leków, prawa i postępowania administracyjnego. Były członek i sekretarz Komisji Ekonomicznej przy Ministrze Zdrowia. Pełnił także funkcję naczelnika Wydziału Refundacji i Cen w Departamencie Polityki Lekowej i Farmacji MZ. Pracował w Głównym Inspektoracie Sanitarnym. Jako ekspert narodowy brał udział w pracach grup roboczych Unii Europejskiej ds. Leków i grup roboczych WHO, był też delegatem w ramach współpracy państw UE w grupie roboczej Competent Authorities on Pricing and Reimbursement (CAPR). Zajmował się zagadnieniami rynku medycznego w warszawskim biurze międzynarodowej Kancelarii Linklaters. W roku 2015 został ujęty i rekomendowany (associates to watch) w dziedzinie Life Sciences w rankingu prawniczym Chambers & Partners. Wyróżniony obecnością na Liście Stu najbardziej wpływowych osób w polskim systemie ochrony zdrowia w roku 2018, 2019, 2021.
Bierze udział w sesjach:
-
Polityka lekowa – nowe terapie, nowe wyzwania
- Czy obecna polityka refundacyjna skutecznie adresuje obecne wyzwania?
- Jesienna ofensywa legislacyjna – ustawa refundacyjna i ustawa o badaniach klinicznych – omówienie wybranych zapisów
- Bariery ograniczające dostępność innowacji w Polsce
- RSS oparte na wynikach zdrowotnych – kiedy będą przeważały w Polsce?
- Fundusz Medyczny – będzie szybka ścieżka do refundacji kolejnych innowacji?
- Różne modele dostępności farmakoterapii – które możemy zastosować w Polsce?