Forum Rynku Zdrowia Forum Rynku Zdrowia

Prelegenci

A B C D F G H J K L Ł M N P R S T W Z
Alina Kuryłowicz

dr hab. Alina Kuryłowicz

prof. CMPK, Klinika Chorób Wewnętrznych i Gerontokardiologii, Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny im. prof. W. Orłowskiego Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie

Absolwentka Akademii Medycznej w Warszawie. W latach 2002-2021związana z Kliniką Chorób Wewnętrznych i Endokrynologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, gdzie uzyskała specjalizację w dziedzinie chorób wewnętrznych (2009), a następnie endokrynologii (2014) i diabetologii (2017). Doświadczenie zawodowe zdobywała szkoląc się w szpitalach uniwersyteckich w Wielkiej Brytanii (Manchester, Glasgow) oraz w Niemczech (Frankfurt nad Menem). Ukończyła również podyplomowe studia z zakresu Poradnictwa Dietetycznego na SGGW w Warszawie.

Obecnie pracuje na stanowisku profesora w Klinice Chorób Wewnętrznych i Gerontokardiologii CMKP Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego im. Profesora Witolda Orłowskiego w Warszawie, gdzie prowadzi Poradnię Leczenia Otyłości.

Równolegle z pracą kliniczną jest zatrudniona, w Instytucie Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej Polskiej Akademii Nauk, gdzie uzyskała kolejno stopnie doktora (2006) i doktora habilitowanego nauk medycznych (2019).

Główny nurt jej działalności klinicznej stanowi diagnostyka i leczenie otyłości, a pracy naukowej – badania nad patomechanizmami prowadzącymi do rozwoju otyłości i związanych z nią powikłań metabolicznych. Jest autorką kilkudziesięciu prac oryginalnych i poglądowych z zakresu endokrynologii i diabetologii.

Bierze udział w sesjach:

  • Kompleksowa opieka nad pacjentami – założenia i praktyka

    ZOBACZ WIĘCEJ PRELEGENCI
     

    Kompleksowa opieka nad pacjentami – założenia i praktyka

    • Przegląd, wnioski i próba podsumowania dotychczasowej realizacji:
      • Pilotażu leczenia otyłości olbrzymiej KOS-Bar
      • Programu kompleksowej opieki po zawale mięśnia sercowego KOS-Zawał
      • Pilotażu trombektomii mechanicznej
    • Opieka koordynowana w chorobach przewlekłych na przykładzie mukowiscydozy i śródmiąższowej choroby płuc – stan obecny i wyzwania stojące przed polskim systemem ochrony zdrowia
POWRÓT