Forum Rynku ZdrowiaForum Rynku Zdrowia

Prelegenci

A B C D F G H J K L Ł M N O P R S T W Z
Andrzej Fal

Prof. Andrzej Fal

kierownik, Klinika Alergologii, Chorób Płuc i Chorób Wewnętrznych, Centralny Szpital Kliniczny MSWiA w Warszawie, prezes, Polskie Towarzystwo Zdrowia Publicznego

Prof. Andrzej Mariusz Fal ukończył studia na Akademii Medycznej oraz na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Jest specjalistą chorób wewnętrznych, alergologii i zdrowia publicznego.

Jest kierownikiem Kliniki Alergologii, Chorób Płuc i Chorób Wewnętrznych CSK MSWiA w Warszawie, profesorem Katedry Zdrowia Publicznego UM we Wrocławiu oraz Collegium Medicum UKSW w Warszawie. Był dziekanem Wydziału Medycznego Collegium Medicum UKSW i Dyrektorem Instytutu Nauk Medycznych. Opublikował w Polsce i za granicą ponad 350 prac z dziedziny alergologii, chorób wewnętrznych i zdrowia publicznego. Wypromował jedenastu doktorów.

Jest Prezesem Zarządu Polskiego Towarzystwa Zdrowia Publicznego, członkiem Rady Dyrektorów GLiMMER Initiative, profesorem honoris causa Uniwersytetu Medycznego w Połtawie. Jest doradcą do spraw zdrowia publicznego Prezydenta Pracodawcy RP. W okresie pandemii jest przewodniczącym rady naukowej NaukaPrzeciwPandemii.

Prof. Fal był dyrektorem naukowym projektu KnowHealth; członkiem Komitetu Zdrowia Publicznego Polskiej Akademii Nauk; przez dwie kadencje członkiem Rady Nadzorczej Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta; przedstawicielem Polski w European Medicines Agency (CAT) w Londynie, przez trzy kadencje Przewodniczącym Komitetu Europe and CIS w American Academy of Allergy Asthma and Immunology, członkiem zarządu światowego Stowarzyszenia Bronchologii.

Odbył staże naukowe i kliniczne w National Heart and Lung Institute w Londynie, Uniwersytecie w Lund oraz w ramach stypendium Fulbrighta w Johns' Hopkins University w Baltimore.

Bierze udział w sesjach:

  • Zapobieganie chorobom i ich czynnikom ryzyka – coraz bardziej opłacalna inwestycja

    ZOBACZ WIĘCEJ PRELEGENCI
     

    Zapobieganie chorobom i ich czynnikom ryzyka – coraz bardziej opłacalna inwestycja

    • Integracja środków na promocję zdrowia i profilaktykę w ramach Funduszu Zdrowia Publicznego – to właściwy kierunek?
    • Instytucje centralne, samorządy, organizacje pozarządowe – zadania poszczególnych uczestników systemu zdrowia publicznego
    • Promowanie zdrowego stylu życia – kampanie, akcje i przykłady skutecznej komunikacji
    • Rola pracodawców w systemie ochrony zdrowia – dziś i jutro
    • Zachowania prozdrowotne Polaków – czego nauczyła nas pandemia koronawirusa?
POWRÓT