Anna Rulkiewicz
prezes, Grupa LUX MED, prezes zarządu, Pracodawcy Medycyny Prywatnej
Anna Rulkiewicz pełni funkcję Prezesa Grupy LUX MED od 2007 roku, a od końca 2011 roku Dyrektora Zarządzającego LMG Försäkrings AB, którego oddział działa w Polsce pod marką LUX MED Ubezpieczenia.
Absolwentka Stanford Executive Program na Stanford University Graduate School of Business i Executive Program na Singularity University w Santa Clara w Kalifornii. Jest także absolwentką Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu i Uniwersytetu w Hamburgu, studiów podyplomowych w Polsko-Francuskim Instytucie Ubezpieczeń przy Instytucie Francuskim oraz cyklu szkoleń z zakresu m.in. zarządzania, sprzedaży, komunikacji, marketingu w ramach certyfikowanego programu branży ubezpieczeniowej LIMRA "Marketing Strategies for Executive Advancement". Ukończyła wiele kursów z zakresu zarządzania, sprzedaży, finansów, marketingu oraz bankowości.
Uczestniczy w pracach zespołu problemowego ds. usług publicznych powołanego w ramach Rady Dialogu Społecznego. Jest również wiceprzewodniczącą Rady Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Wiceprezydentem Pracodawców RP i Prezesem Związku Pracodawców Medycyny Prywatnej. Została powołana przez Ministra Zdrowia do Rady Społecznej ogólnonarodowej debaty „Wspólnie dla Zdrowia". Zasiada również w Kapitule programu prowadzonego przez Ministerstwo Zdrowia - „PracoDawca Zdrowia". Pełni funkcję Członka Rady Nadzorczej Banku Handlowego SA (Citi Handlowy).
W 2019 została uhonorowana pierwszą w historii Nagrodą Gospodarczą SGH, nagrodą specjalną XXIX Forum Ekonomicznego w Krynicy. Otrzymała również złoty medal „Za zasługi dla polskiego ruchu olimpijskiego” a także nagrodę „Przyjaźni Narodów” za zasługi i osiągnięcia w sporcie. Znalazła się też w zestawieniu „10 Polskich Top Menadżerek” opracowanym przez miesięcznik Forbes oraz zajęła 1. miejsce w rankingu „100 Kobiet Biznesu” w kategorii osób zarządzających firmami o przychodach powyżej 50 mln zł, organizowanym przez Puls Biznesu.
Bierze udział w sesjach:
-
Sesja inauguracyjna. Na przełomie kadencji
- Bilans najważniejszych zmian, decyzji i planowanych rozwiązań w polskim systemie ochrony zdrowia – mamy strategię?
- Kampania wyborcza i co dalej? Potrafimy uwolnić opiekę zdrowotną od politycznego przetargu?
- Jest diagnoza, są recepty, będzie leczenie? Przegląd wniosków i rekomendacji z wybranych debat i raportów o ochronie zdrowia w Polsce
- Finansowanie, organizacja, kadry – problemy nadal czekające na rozwiązanie
- Podstawowa opieka zdrowotna, ambulatoryjna opieka specjalistyczna, szpitale – relacje między głównymi ogniwami systemu
- Co dla polskich pacjentów wynika z licznych dyskusji dotyczących medycyny opartej na wartościach?